niedziela, 5 czerwca 2022

Zakodowane w zbożu

Czy po tylu latach badań kręgi mogą jeszcze zachwycać i budzić naszą ciekawość ? Napisano na ich temat wiele książek, padło wiele teorii (często dość mocno chybionych). Dla wielu to wciąż tylko groteskowe wzorki, jakie co roku wygniatają misternie w zbożu niezmordowani cropmakerzy. Dla innych niepodważalny dowód, że odwiedzają nas istoty… być może z innych światów, które w dość niezrozumiały sposób próbują nas obudzić, serwując nam co roku finezyjną świętą geometrię.

piątek, 27 maja 2022

Prelekcja na Plaży Wilda Eco Village w Poznaniu. Fotorelacja

23 maja na poznańskiej Plaży Wilda Eco Village odbyła się prelekcja nt. UFO z moim udziałem. Było to trzecie spotkanie z cyklu ,,Nieziemskie historie”.

poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Duchy, zjawy i demony - dawne relacje

Magia i siły nadprzyrodzone fascynują człowieka od lat. Dziś opowieści o duchach, zjawach, fantomicznych widmach i zmorach wkładamy między bajki, traktując je za przejaw zabobonu. W dawnych czasach wiara w sferę pozazmysłową zyskała bardzo podatny grunt i ludzie dawnych epok zupełnie naturalnie podchodzili do zjawisk, którym dziś przypinamy łatkę ‘paranormalną’.

poniedziałek, 28 marca 2022

Metafizyka nowej psychiatrii

Stagnacja i jałowy bieg psychiatrii od wielu lat są dobrym przykładem opierania się na zamkniętych modelach, tłumaczących „wszystko” w ograniczonym zakresie doświadczenia klinicznego (czyli symptomatycznego, biologicznego, materialistycznego, fizykalnego), ale nietłumaczących niczego, w odniesieniu do doświadczenia wewnętrznego (duchowego, fenomenologicznego, subiektywnego, psychologicznego).

poniedziałek, 14 lutego 2022

Nocne spotkanie z UFO na Dolnym Śląsku (lato 2003 r.) i ślad w zbożu

Upalnym latem 2003 roku świadek zdarzenia uprawiał nocne bieganie, kiedy to stał się świadkiem obserwacji owalnego, jasnego obiektu, który opadł na pole pszenicy i zgasł niczym wyłączona żarówka. Następnego dnia w miejscu lądowania obiektu został odkryty ślad przygniecionego zboża. Dodatkowo u świadka wystąpił tzw. „czynnik Oz” oraz doznał uczucia „dziwnej aury” występującej w tym miejscu.

sobota, 15 stycznia 2022

Zagadka diabelskich i świętych kamieni

W wielu miejscach Polski możemy natknąć się na kamienie o szczególnych cechach wspólnych. W lasach, przy drogach, w szczerym polu, niekiedy także przy miejscach religijnego kultu leżą kamienie z wyobrażeniem stopy ludzkiej lub głazy narzutowe z odciśniętymi dłońmi, pazurami tudzież odciskami łap i kopyt. Podania ludowe i liczne legendy mówią o diabelskich kamieniach lub tzw. ,,bożych stopkach”.

środa, 1 grudnia 2021

Co wydarzyło się na przełęczy radomierskiej koło Jeleniej Góry?

4 marca 2021 na trasie pomiędzy Jelenią Górą a Kaczorowem dochodzi do niecodziennego zdarzenia. Kierujący swoim pojazdem Zbigniew S. w pewnym momencie przejeżdża obok dziwnie wyglądającej mgły, jego radio zaczyna szwankować. Po chwili przyczepiona do przedniej szyby auta nawigacja dokonuje niekontrolowanej wizualizacji map świata w formacie 3d, ukazując wiele starożytnych miejsc na świecie. Czy była to wizja? Jeśli tak, to czemu tak niezrozumiała?

sobota, 23 października 2021

Latający spodek nad Świnoujściem (marzec 2011/2012 r.) i zmieniona rzeczywistość

Wczesną wiosną 2011 lub 2012 roku pewien mieszkaniec Świnoujścia zaobserwował z balkonu swojego mieszkania owalny obiekt, który na początku obserwacji zdawał się być burzową chmurą. Obiekt obserwowany był przez kilka minut. W tym czasie zbliżył się do świadka na odległość ok 200 metrów, następnie przybrał postać klasycznego spodka z kopułką i zawisł nad jedną z głównych ulic w centrum miasta. Obserwacji towarzyszyła „przeraźliwa cisza” oraz mroczna „wizja” opustoszałego miasta „jak po wybuchu nuklearnym”.

sobota, 25 września 2021

Tajemnicza bryła nad Staszowem (woj. świętokrzyskie)

W październiku 2019r. nad Staszowem (woj. świętokrzyskie) trzy noce z rzędu pojawiła się jasna gwiazda. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się na wykonanym nagraniu, okazało się, że jest to regularna bryła (być może sześcianu), która bardzo szybko obracała się wokół własnej osi. Czy był to dron, UFO, a może coś innego?

wtorek, 24 sierpnia 2021

UFO płata czasami figle. Zdarzenie w Siedlęcinie (suplement do książki)

Czy bliskie spotkania z UFO zawsze ułożone są według scenariusza pełnej powagi, niczym porządny dreszczowiec, albo klasyk science – fiction? A co jeśli UFO lubi sobie płatać figle i droczyć się z pijanymi ludźmi na ulicy. Do tak humorystycznego zdarzenia doszło niegdyś w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry.  

wtorek, 27 lipca 2021

UFO nad Łęczycą, Powidzem i Witkowem (jesień 1983): Nowe fakty

Jesienią 1983 roku doszło do serii incydentów z NOL zakończonych pościgiem pilotów wojskowych za nieznanym obiektem. Zdarzenie w kręgach ufologicznych znane jako „CE-II: Łęczyca – Powidz – Witkowo (jesień 1983)”.Sprawa była dokumentowana i opisana przez Bronisława Rzepeckiego w „Nieznanym Świecie” w 1992 r. ( UFO: armia (nie) mówi, „Nieznany Świat” nr 6/1992) oraz w książkach: Bliskie Spotkania z UFO w Polsce („Karat” 1995) i napisanej wspólnie z Ryszardem Grundmanem Polscy piloci i UFO” nr specjalny, wiosna 1999).