niedziela, 27 maja 2018

Co się dzieje w Wylatowie ?

W ostatnich tygodniach doszło do wysypu obserwacji UFO w rejonie osławionego Wylatowa, gdzie kilkanaście lat temu co roku pojawiały się w tej wiosce regularne wzory geometryczne w zbożu w postaci agrosymboli. Choć kręgi zbożowe już nie goszczą w tej niewielkiej miejscowości, położonej w woj. kujawsko – pomorskim, to aktywność UFO jest dalej obecna.
Świadczą o tym wydarzenia z ostatnich tygodniach, o których donosi Portal Wylatowo.


Pierwsze z brzegu zdarzenie miało miejsce w Stawiskach (niedaleko Wylatowa, dodajmy nadto, że w tej miejscowości udało mi się zarejestrować dwie obserwacje UFO, gdy brałem czynny udział w Akcji Wylatowo w latach 2002 – 2004). Jest to nagranie przesłane do administratorów strony Wylatowo.pl Widać na nim trzy obiekty stacjonarne ułożone w trójkąt. Obiekt na przedzie pulsuje i w pewnym momencie zanika. Oczywiście, nie wykluczone, że mieliśmy tutaj do czynienia z lampionami chińskimi, które potrafią przyjmować w powietrzu takie formy. Zastanawiający jest jednak fakt, iż zjawisko było stacjonarne.

Kolejna sprawa i kolejne nagranie. 4 maja pewien mieszkaniec z okolic sfilmował niecodzienne zjawisko. Przesyłając nagranie do redakcji strony, zamieścił krótki komentarz:

Chciałem zawiadomić o obserwacji ufo, którą miałem czwartego maja, wczoraj, jadąc z Mogilna przez Żabno, drogą dojazdową do pietnastki,
jadąc przez wiadukt nad torami kolejowymi dostrzegłem bardzo jasny punkt na niebie. Zwrócił moją uwagą swoją jasnością bo mimo łądnego dnia rzucał się w oczy. Jadąc zniknął mi za drzewami ale dojeżdżając do pietnastki znowu go zobaczyłem i zatrzymałem auto żeby nagrać na telefonie." 
Pisownia oryginalna. Na filmie widać stacjonarny obiekt z jaśniejszą i ciemniejszą stroną. Obiekt delikatnie dryfuje i obraca się w miejscu. W końcowej fazie przygasa. Swoim wyglądem przypomina nieco ,,śmieć kosmiczny”, ale pytanie, jaki ,,odłamek” z kosmosu unosi się stacjonarnie w powietrzu ? Sprawa wymaga dalszych czynności badawczych.Na koniec ostatnie nagranie o naprawdę wysokim ,,współczynniku dziwności”. Chodzi tutaj o materiał nakręcony w miejscowości Gębice 19 maja. Na nagraniu widać dwa obiekty, większy (spłaszczona kula) i mniejszy. Większy obiekt w pewnym momencie zbiła się do mniejszego i go ,,połyka”. Po czym swobodnie oddala się w bliżej nieznanym kierunku.

Jak wynika z powyższego – coś ewidentnie dzieje się dziwnego w powiecie mogileńskim. Szkoda tylko, że zamieszczone na stronie Wylatowo nagrania nie są opatrzone rzetelnymi dokumentacjami w terenie. Wierzę jednak, że obecnie trwają dalsze czynności badawcze i w krótce poznany dogłębniej relacje świadków. Bo ona też może być kluczowa w ocenie zjawisk, które w ostatnich tygodniach udało się w okolicach Wylatowa nagrać.

Źródło Wylatowo.pl


Wszystkich potencjalnych świadków obserwacji UFO z Dolnego Śląska i innych rejonów Polski proszę o kontakt na mail: dam.trela@gmail.com

4 komentarze:

 1. Tak coś się dzieje mam też info z ostatnich godzin, dość skąpe o obserwacjach z okolic Wydartowa kule światła i samoloty wojskowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to znaczy obiekt stacjonarny? Że się nie rusza? Ale w pewnym momencie one wszystkie się poruszają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znaczy że obiekt jest przystosowany do dłuższego pobytu w jednym miejscu. ,,Kule,, co wieczór wypaduja z obiektu stacjonarnego a rano koło 4 zostają zebrane do środka patrzę na to 7 noc z rzędu. Pytanie, gdzie są małe ,,kule,, całą noc.

   Usuń
 3. Ciekawe nagrania, a ostatnie chyba najbardziej kontrowersyjne. To drugie natomiast też daje do myślenia. Na drona obiekt nie wygląda, żaden lampion też to nie jest. Balon na uwięzi? Raczej mało prawdopodobne. Góra obiektu odbija światło słonecznie niczym metal.

  OdpowiedzUsuń