niedziela, 4 września 2016

Panel Ufologiczny w Podzamczu k. Chęcin

3 września w miejscowości Podzamcze (woj. świętokrzyskie) odbył się Panel Ufologiczny w ramach Astro Pikniku organizowanego przez Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne.


W imprezie udział wziął Piotr Cielebiaś jako osoba prowadząca całe spotkanie (publicysta Onet Strefa Tajemnic, Nieznany Świat), Przemysław Nowakowski (publicysta, współpracownik Nieznanego Świata), Marek Żelkowski (pisarz science – fiction) i Marek Sęk (redaktor Radia Paranormalium), obsługujący przebieg imprezy od strony technicznej. Wśród gości pojawił się również Wojciech Chudziński (redakcja Nieznanego Świata). Patronat medialny imprezy objęło pismo Nieznanego Świata i Radio Paranormalium.

W imprezę można było odsłuchiwać na żywo również po przez Radio Paranormalium. Warto dodać, że było to spotkanie, jakiego w polskiej ufologii nie było już od dawna. Być może charakter spotkania odbiegał nieco od organizowanych innych ufologicznych prelekcji w Polsce w przeszłości, to na pewno wydarzenie owe przejdzie do historii jako te, które w sposób rzetelny naświetliło problem zjawiska UFO. Można jedynie żałować, że na imprezie nie pojawili się wciąż aktywni w terenie polscy ufolodzy, którzy na pewno wzbogaciliby wystąpienia uczestników o bardzo cenne uwagi. Miejmy nadzieję, że na kolejnym spotkaniu w przyszłym roku już ich nie zabraknie. Mimo to Panel Ufologiczny można uznać za udaną imprezę, a problem UFO został w wyczerpujący sposób zaprezentowany jej uczestnikom.

Zdj. za Onet Strefa tajemnic

Całość imprezy została nagrana i znajduje się obecnie w archiwalnych plikach Radia Paranormalium. Dla tych którzy nie mogli dotrzeć na spotkanie, serdecznie polecam ten jakże interesujący materiał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz