poniedziałek, 1 marca 2021

To już oficjalne - ,,Tajemnice Dolnego Śląska". UFO i niewyjaśnione zjawiska",moja nowa książka już w sprzedaży

Długo wyczekiwana premiera mojej nowej książki. ,,Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska" właśnie pojawiła się w sprzedaży. O czym jest książka?

To już oficjalna informacja. Rozpoczynam sprzedaż swojej nowej książki ,,Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska". Właśnie dotarła do mnie paczka z pierwszym nakładem. Wszystkim tym, którzy zdecydowali się zamówić książkę w przedsprzedaży informuję, że część przesyłek jest albo w drodze, albo już do Państwa dotarła. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak ogromnego zainteresowania. O czym jest moja książka? 

Pierwsza paczka z książkami już jest


Od czasu uruchomienia mojego osobistego bloga, przez lata publikowałem obserwacje UFO z głównym naciskiem na Dolny Śląsk, gdzie mieszkam i od lat docieram do świadków spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Książka, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym to owoc mojej ponad dwudziestoletniej pracy w terenie, prawdziwe kompendium wiedzy na temat zjawisk anomalnych, do jakich często dochodzi w różnych rejonach Dolnego Śląska. 486 str. bogato ilustrowanych ,,Tajemnic Dolnego Śląska" to podróż przez być może dobrze znane miejsca w południowo - zachodniej Polsce, ale kompletnie nieznane pod względem wydarzeń, które miały tam miejsce i których ilość na przestrzeni lat narosła do niewyobrażalnej ilości. Nie lada gradka dla fanów ufologii, ale i tym samym ciekawa pozycja dla każdego, kto nie boi się ,,zachłysnąć ”szalenie interesującymi i autentycznymi historiami, momentami przyprawiającymi o dreszcze na skórze. Zaprezentowanych kilkadziesiąt przeróżnych historii w książce nie wyczerpuje mojego archiwum, ale starałem się zaprezentować czytelnikowi sprawy, które wnoszą najwięcej w kwestii zrozumienia, czym tak naprawdę UFO jest i co może się za nim kryć. Końcowe rozdziały książki są również próbą odpowiedzi na najbardziej problematyczne pytania związane z zagadką UFO. 
W tak monumentalnej pracy nie zabrakło dziesiątek zdjęć, ilustracji i rysunków. Wszystko razem bardzo ubogaca treść książki. Są to autentyczne rysunki świadków, zdjęcia z wizji lokalnych, gdzie doszło do ciekawych zdarzeń. W tym miejscu pragnę ogromnie podziękować Michałowi Nabzdykowi, który podjął się wykonania grafik do niektórych spraw. Poniżej mała próbka jego dzieł, na które można natknąć się czytając ,,Tajemnice Dolnego Śląska". 

Wielkie dziękuję należy się także Sebastianowi Woszczykowi, który z kolei podjął się po raz drugi wykonania okładki do mojej książki. 

Z książki dowiesz się m.in. o:

- lądowaniu UFO w podlegnickiej wsi Dunino,

- najstarszych przypadkach ze spotkań z UFO na Dolnym Śląsku (m.in. Wrocław),

- niezwykłe ciekawym spotkaniu z obiektem UFO i jego załogantami w Wałbrzychu,

- osobliwym spotkaniu z UFO w Michałowicach,

- bliskich spotkaniach z tajemniczymi obiektami UFO w Pobiednie, Mirsku i Osetnicy.Dowiesz się także:

- czy w podjeleniogórskiej wsi Czernica doszło przed wojną do katastrofy UFO?

- co uderzyło w wieże kościelne w Bobolicach i Biedrzychowicach?

- czy na Zakręcie Śmierci koło Szklarskiej Poręby można natknąć się na UFO?

- co przyciąga UFO w Sudetach?W tym wszystkim nie zabraknie także prezentacji materiałów ze słynnego przelotu UFO z 5 listopada 1990r. i fali latających trójkątów na Dolnym Śląsku.

Czytelnicy książki ,,Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska" poznają także relacje wojskowych, pilotów i innych osób piastujących powszechnie cenione zawody. W książce zostały  zachowane autentyczne wypowiedzi świadków, co bardzo podkreśla  dramaturgię ich przeżyć oraz uwiarygodnia sam przekaz informacji. Dziesiątki przeprowadzonych rozmów, setki litrów spalonej benzyny i przejechanych kilometrów, aby dotrzeć do tych niezwykłych historii wreszcie, po długich latach, ma swój finał w postaci nietuzinkowej książki, którą gorąco polecam wszystkim zainteresowanym tematami ufologicznymi.

Patroni medialni ,,Tajemnic Dolnego Śląska ”to Nieznany Świat, Radio Paranormalium, NTV, Bibliotekarium, Naszemiasto.pl i E- legnickie. Sukcesywnie będą ukazywać się w tych i wielu innych mediach materiały promujące książkę. Nie zabraknie także ciekawych audycji radiowych i wystąpień telewizyjnych. M.in. o książce będzie dyskutował słynny duet Marek Żelkowski - Wiktor Żwikiewicz w równie popularnej audycji radiowej Bibliotekarium na falach Radia Paranormalium. Na temat książki i ciekawych spotkaniach z UFO na Dolnym Śląsku zamierzam także porozmawiać z Januszem Zagórskim w programie na żywo w NTV. ,,Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska ”, w wersji papierowej jest wydana w formie self - publishing. Książka ukaże się m.in. w Księgarni Nieznanego Świata, Księgarni CzaryMary, Empiku, Livro, Wyczerpane, Prus24, Taniaksiążka.pl, Naukowa.pl. Będe ją również dystrybuował prywatnie m.in. przez Allegro.

Wszyscy zainteresowani nabyciem książki już teraz mogą do mnie pisać na maila dam.trela@gmail

Książka wraz z autografem jest dostępna w cenie 48 zł plus koszt przesyłki. Koszt w paczkomacie wynosi 13 zł. Paczka pocztą dostępna w cenie 14 zł. Poniżej dane mojego konta do przelewu:

 

57 1090 2066 0000 0001 1939 6943

 

W niedalekiej przyszłości planuję również wersję e-booka ,,Tajemnic Dolnego Śląska ”oraz audiobooka, których sprzedaż odbędzie się szerokim kanałem dystrybucji po przez wydawnictwio e-bookowo.pl na przełomie kwietnia-maja 2021.

 

Zapraszam szczególnie do zakupu książki  w tradycyjnej wersji, w formie papierowej.

11 komentarzy:

 1. Gratuluję! Świetna wiadomość. Jako pasjonat Dolnego Śląska, a ponadto tematów wykraczających poza wszelkie ramy akademickie, czuję się wręcz zobligowany do nabycia tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Damian już nie mogę się doczekać zapisz mnie na listę pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka super i bardzo dobrze napisana. Mega ciekawe przypadki z terenu DŚ, w tym zdarzenia zupełnie nie znane i nigdy wcześniej nie opublikowane. Czyta się rewelacyjnie. Kolejna mega wartościowa pozycja rodzimej ufologii. Gratulacje Damian! Pozdrowienia M.S.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważne pytanie. W tekście powyżej aż roi się od błędów! Czy w książce jest tak samo? Bo błąd na błędzie zepsuje doszczętnie całą przyjemność czytania i ośmieszy problem. Przed wypuszczeniem tak wartościowej książki, obowiązkowo musi poprawić ją korektor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecz niezwykła i niespotykaną. Niniejszy tekst w niezrozumiały sposób został zniekształcony. Sprawę ewentualnej czyjeś ingerencji z zewnątrz obecnie staram się wyjaśnić bezpośrednio z administratorem blogspot. Za zaistniałą sytuację przepraszam i tekst został znów poprawiony. Co do Pana ewentualnych uwag w kwestii redakcji książki, to proszę się nieobawiać. Książka przeszła dwie solidne redakcję wraz z korektą, więc ksiazka reprezentuje wartościowy przekaz, który myślę czyta się dobrze.

   Usuń
 5. Czas Tajemnic. Ta odpowiedź mocno mnie uspokoiła, bo już myślałem, że będą błędy. Swoją obserwację UFO prześlę Panu mailem. Cała, liczna armada leciała we Wrocławiu, i to niziutko, może na wysokości 50- 70 metrów. Było to ponad dekadę temu. Zgłaszał to ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 6. 2.40...18.v.21...dokładnie...ZA 4/+...miNUty:
  w dn.10.007.2004 r...
  w Wylatowie w BŁYSKU ŚWI...ZlegŁO TOTO:
  30 kuQłe:CZEK...???NIE SIedzący WUDZ...NAGInf...boMU(?SIedzący BYKoJARZ!Inn:D...JANiNEM ?OOCZYwiście:!) i P.AłeczKA !!!
  Sęk w tym:RZEe:
  JAKAzałem wwwammm taMMM pojeCHaĆ w tym dniu(SIC!)
  wLEPiając TO w 3 mjsc.w NECIE juŚZ...WWWio"S"MO"M"!!!
  ??????????????????????????????????????????????
  PYtAnie:
  CO UFONInf.mieli NAMYśZli:
  tworząc ZNAK na polu r.
  BUŁA Ś...w forMIE...BU ŁAVVY???
  PoDP:
  "S"Inf.nazyWWWaMMM???
  NOAkim...JA?ja nie:???NO +++AK!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. 2.53...(12.007 TOM sieJAur: 40 i 4 dni PO ZDOby?CIU: 8848 mnPMB!)
  18.V.21...
  CZAR UF NY CH CDAleY:ŚZY:
  486 sTRON?oNO i TACE na: 48 PLn UFF!!!
  Poł.Geo"W":
  52.48/17.48...!!!
  AWieSZPAN...RZe M.RyZmarł 22.7.2019 r...ATOONZAciekAVVIŁ mNIE w."W"!
  NOAjego ost.NUmerTO?
  348..."G"ruDZIEŃ !!!
  ???????????????????
  CZARY MARY?
  NIE TO TYlKOMMMI"S"+++RZuca..."S"wwwe PeReŁ KInf!!!
  AZWą GO?+++AK!!!

  NASZE ISTNIENIE???+++AK... w CAŁ OŚ CInf...naLERZY DON...!!!

  ARZE...ON DZIAŁA POZA CZASEM I PRZESTRZENIĄ...???
  CHaHa...
  NIE +++RAFicie ZAni"M"!!!NIE polMMMiecie:!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Szanowny panie Damianie ,można prosić o kontakt z panem telefoniczny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam najpierw do kontaktu przez maila dam.trela@gmail.com

   Usuń