piątek, 27 maja 2022

Prelekcja na Plaży Wilda Eco Village w Poznaniu. Fotorelacja

23 maja na poznańskiej Plaży Wilda Eco Village odbyła się prelekcja nt. UFO z moim udziałem. Było to trzecie spotkanie z cyklu ,,Nieziemskie historie”.

Temat konferencji, prelekcji i wykładów nt. szeroko pojętej tematyki ufologicznej w polskim obiegu medialnym praktycznie nie istnieje. Nie da się ukryć, że wyrazem tego stanu jest średnie, by nie rzec żadne, zainteresowanie zagadnieniami związanymi ze zjawiskiem UFO. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach obserwacji UFO w Polsce. Powtarzam to niezmiennie od lat, jak i inni badacze tego zjawiska w Polsce, że UFO zanikło i co roku dociera do mnie niewiele relacji. Okres swoistej posuchy nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pochylić się nad zebranym materiałem i przykładowo udzielić jakiegoś kompetentnego wykładu.

Złą passę braku motywacji do organizowania prelekcji nt. UFO, w bardzo ciekawy i przystępny sposób dla odbiorcy, przełamali organizatorzy cyklu spotkań na różne tematy w Poznaniu na Plaży Wilda Eco Village (plenerowe miejsce nad rzeką Warta). 23 maja miałem przyjemność wygłosić tam prelekcję na tematy UFO, która spotkała się z ciepłym przyjęciem przez zgromadzoną publiczność. Było to trzecie z cyklu ,,Nieziemskie historię” spotkanie. Moimi ubiegłotygodniowymi przedmówcami byli Janusz Zagórski i Robert Bernatowicz.

Podczas swojego wystąpienia nakreśliłem złożoną problematykę UFO, skupiając się głównie na sprawach polskich, ze ścisłym naciskiem na swój materiał badawczy. Był to całkowicie inny punkt widzenia na problem UFO, niż zaprezentowali w ubiegłych tygodniach moi przedmówcy. Na koniec nie zabrakło ciekawych pytań. Zgromadzona publiczność miała możliwość po spotkaniu nabyć moje książki z autografem.

Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i, wszystko na to wskazuje, że widzimy się w tym samym miejscu za rok, na dużej scenie.

Całość prelekcji zainteresowani będą mogli odsłuchać w podcaście audio, który niebawem zostanie zamieszczony przez Radio Paranormalium.   

Materiał audio dostępny pod linkiem Radio Paranormalium

 


Fotoreportaż

Michał Nabzdyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz